Sort by

fives has logged 28 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ratatoing

Ratatoing

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Rango

Rango

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Snowman

The Snowman

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Name of the Rose

The Name of the Rose

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gravity

Gravity

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Don't Feed the Freaks

Don't Feed the Freaks

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Children's Toys

Children's Toys

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
No Monsters

No Monsters

2017
×
★★
Edit this entry  
12
Being Pretty

Being Pretty

2017
×
Edit this entry  
11
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
King Candy

King Candy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cars

Cars

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Paprika

Paprika

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Up

Up

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Matilda

Matilda

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry