flavio has logged 21 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★
Edit this entry  
31
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mulan

Mulan

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Old Man

Old Man

2012
×
Read the review Edit this entry  
07
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry