Sort by

fizzybenilyn has logged 29 entries for films during February 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Green Snake

Green Snake

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Wayne's World 2

Wayne's World 2

1993
×
★★★
Edit this entry  
27
Dumbstruck

Dumbstruck

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Supermensch: The Legend of Shep Gordon

Supermensch: The Legend of Shep Gordon

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
This Ain't California

This Ain't California

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Persona

Persona

1966
×
Read the review Edit this entry  
23
Boogaloo and Graham

Boogaloo and Graham

2014
×
★★
Edit this entry  
22
The Sting

The Sting

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★½
Edit this entry  
22
Live Wire

Live Wire

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Grapes of Death

The Grapes of Death

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
White, Blue and White

White, Blue and White

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hard Ticket to Hawaii

Hard Ticket to Hawaii

1987
×
★★★
Edit this entry  
17
Manborg

Manborg

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Keep

The Keep

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Feast

Feast

2014
×
★★★
Edit this entry  
14
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Locke

Locke

2013
×
★★½
Edit this entry  
12
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Between Time and Timbuktu

Between Time and Timbuktu

1972
×
★★★
Edit this entry  
10
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The 10th Victim

The 10th Victim

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Temple Grandin

Temple Grandin

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Johnny Dangerously

Johnny Dangerously

1984
×
Edit this entry  
05
Make Way for Tomorrow

Make Way for Tomorrow

1937
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Internet's Own Boy: The Story of Aaron Swartz

The Internet's Own Boy: The Story of Aaron Swartz

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Survive and Advance

Survive and Advance

2013
×
Edit this entry  
02
Wild Card

Wild Card

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Edit this entry