• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • Morbius

    ½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Love Hard

    ★★

  • Red Notice

    ½

  • Encanto

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Cinderella

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Peninsula

    ★★★★

  • #Alive

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Mogul Mowgli

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Last Christmas

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Ma

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Vice

    ★★★★

  • Venom

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • Switched

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Assassination Nation

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Jigsaw

    ★★★½

  • Justice League

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Unicorn Store

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★★

  • It

    ★★★★

  • Hostiles

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★