Sort by

jamie has logged 40 entries for films during March 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Good Day to Die Hard

A Good Day to Die Hard

2013
×
Read the review Edit this entry  
24
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spy

Spy

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rocky

Rocky

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spy Hard

Spy Hard

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cars

Cars

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Miley Cyrus - Endless Summer Vacation (Backyard Sessions)

Miley Cyrus - Endless Summer Vacation (Backyard Sessions)

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Evolution

Evolution

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
War Pony

War Pony

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Champions

Champions

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fall

Fall

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Boss

The Boss

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sharper

Sharper

2023
×
★★
Read the review Edit this entry