leilani has logged 41 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Avengers

The Avengers

2012
×
½
Edit this entry  
28
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Hunt

The Hunt

2020
×
½
Edit this entry  
24
Who Let the Dogs Out

Who Let the Dogs Out

2019
×
Edit this entry  
24
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Boy and the Beast

The Boy and the Beast

2015
×
Edit this entry  
22
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★
Edit this entry  
22
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
8:46

8:46

2020
×
Edit this entry  
20
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★½
Edit this entry  
18
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★½
Edit this entry  
16
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
3-Iron

3-Iron

2004
×
★½
Edit this entry  
09
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
Edit this entry  
08
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Shirley

Shirley

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
House

House

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Bride for Rip Van Winkle

A Bride for Rip Van Winkle

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
My Favorite Shapes by Julio Torres

My Favorite Shapes by Julio Torres

2019
×
Edit this entry  
02
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Edit this entry  
01
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry