• The Backrooms

    ★★★½

  • Adele One Night Only

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Love Hard

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Kate

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Belfast

    ★½

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★

  • Hometown Cha-Cha-Cha

    ★★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★

  • Bergman Island

    ★★½

  • Benedetta

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★½

  • Annette

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • The Novice

    ★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Bastille ReOrchestrated

  • Space Sweepers

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

    ★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Censor

    ★½

  • WandaVision

    ★★

  • The Dig

    ★★½

  • Sweet Home

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Monster Hunter

  • The Uncanny Counter

  • Fan Girl

    ★★

  • The Undoing

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½