flo has logged 177 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sense8: Happy F*cking New Year

Sense8: Happy F*cking New Year

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Aningaaq

Aningaaq

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
The Nest

The Nest

2013
×
½
Edit this entry  
16
Next Floor

Next Floor

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Storks

Storks

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Divines

Divines

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lemonade

Lemonade

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
Read the review Edit this entry  
11
Color TV No Vacancy

Color TV No Vacancy

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★½
Edit this entry  
08
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Goon

Goon

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tickled

Tickled

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
In Your Eyes

In Your Eyes

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sunspring

Sunspring

2016
×
Edit this entry  
28
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
Synchronicity

Synchronicity

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Rejected

Rejected

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Heneral Luna

Heneral Luna

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Win a Date with Tad Hamilton!

Win a Date with Tad Hamilton!

2004
×
Read the review Edit this entry  
21
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Internet Story

Internet Story

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
In Secret

In Secret

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love Me If You Dare

Love Me If You Dare

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wanderers

Wanderers

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Monster

The Monster

2016
×
★½
Edit this entry  
11
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
09
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
Read the review Edit this entry  
08
Comet

Comet

2014
×
Read the review Edit this entry  
07
Dope

Dope

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mud

Mud

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Thirst

Thirst

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
13th

13th

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
½
Read the review Edit this entry