RSS feed for flamesagitte25
  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • Miss Fisher and the Crypt of Tears

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • One Piece: Stampede

  • Brightburn

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Chernobyl

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Dumbo

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The First King

    ★★★★

  • Mortal Engines

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★

  • Stan & Ollie

    ★★★★

  • Venom

    ★★★½

  • The Nun

    ★★

  • The Favourite

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Tomb Raider

    ★½

  • Mary Magdalene

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Searching

    ★★★★½

  • The Commuter

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★★★

  • Crooked House

    ★★★½

  • Justice League

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★

  • It

    ★★½

  • Inhumans: The First Chapter

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • OtherLife

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★

  • The Mummy

    ★★★★

  • Okja

    ★★★½

  • It Comes at Night

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★★★

  • Power Rangers

    ★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • Logan

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★★★

  • Sherlock: The Final Problem

  • Assassin's Creed

    ★★

  • Resident Evil: The Final Chapter

    ★★★½

  • The Great Wall

    ★★★½

  • Doctor Strange

  • The Accountant

    ★★★★

  • Split

    ★★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★

  • Mechanic: Resurrection

    ★★½

  • One Piece Film: GOLD