• The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • North Hollywood

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • A Teacher

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • I Know This Much Is True

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • Sungazer

    ★★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • High Life

    ★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Beautiful Boy

    ★½

  • Climax

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Zion

    ★★½

  • Devilman Crybaby

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Truth or Dare

  • mother!

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Death Note

    ★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • War Dogs

    ★★★

  • Raw

    ★★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★½

  • Deadpool

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★½

  • Inside Out

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½