Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Over the Edge

Over the Edge

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Redline

Redline

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jin-Roh: The Wolf Brigade

Jin-Roh: The Wolf Brigade

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Truth or Dare

Truth or Dare

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Symbiopsychotaxiplasm: Take One

Symbiopsychotaxiplasm: Take One

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Teacher

A Teacher

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fullmetal Alchemist The Movie: Conqueror of Shamballa

Fullmetal Alchemist The Movie: Conqueror of Shamballa

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fullmetal Alchemist

Fullmetal Alchemist

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Death Note

Death Note

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Panty & Stocking with Garterbelt

Panty & Stocking with Garterbelt

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Devilman Crybaby

Devilman Crybaby

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Death Note

Death Note

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I Know This Much Is True

I Know This Much Is True

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry