Sort by

❀ Chadwin ❀ has logged 41 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Unplanned

Unplanned

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
De Palma

De Palma

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Beaver

The Beaver

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
We Are the Flesh

We Are the Flesh

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kids

Kids

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Escape from Tomorrow

Escape from Tomorrow

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Detour

Detour

1945
×
Edit this entry  
24
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
2010

2010

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Splendor

Splendor

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Heathers

Heathers

1988
×
★★★
Edit this entry  
22
Slither

Slither

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Everybody Knows

Everybody Knows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Town that Dreaded Sundown

The Town that Dreaded Sundown

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Captive State

Captive State

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
For All Mankind

For All Mankind

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kaboom

Kaboom

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
White Bird in a Blizzard

White Bird in a Blizzard

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Boggy Creek

Boggy Creek

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Upside

The Upside

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Trilogy of Terror

Trilogy of Terror

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Terminal

Terminal

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Opera

Opera

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
Edit this entry  
04
Operation Avalanche

Operation Avalanche

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Weekend

Weekend

2011
×
Read prior review Edit this entry  
02
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★½
Edit this entry  
01
Arctic

Arctic

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Greta

Greta

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry