Sort by

❀ Chadwin ❀ has logged 50 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★½
Edit this entry  
25
Nightbeast

Nightbeast

1982
×
★★
Edit this entry  
25
Braindead

Braindead

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Defending Your Life

Defending Your Life

1991
×
★★★½
Edit this entry  
25
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Annabelle

Annabelle

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★½
Edit this entry  
21
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sun Don't Shine

Sun Don't Shine

2012
×
★★★
Edit this entry  
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Carnage

Carnage

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★
Edit this entry  
17
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★
Edit this entry  
17
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Honeymoon

Honeymoon

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Found Footage 3D

Found Footage 3D

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★
Edit this entry  
14
Shaft

Shaft

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cabin Fever

Cabin Fever

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★
Edit this entry  
08
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
★½
Edit this entry  
06
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
Read prior review Edit this entry  
04
Pieces

Pieces

1982
×
★★★
Edit this entry  
04
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
Edit this entry  
04
Relaxer

Relaxer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry