Sort by

❀ Chadwin ❀ has logged 39 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gordon

Gordon

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
River of Grass

River of Grass

1994
×
Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Acid Rain

Acid Rain

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Animals

Animals

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Furies

The Furies

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Saw

Saw

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Caché

Caché

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Those People

Those People

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Locke

Locke

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Through a Glass Darkly

Through a Glass Darkly

1961
×
Edit this entry  
04
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Uncertain Terms

Uncertain Terms

2014
×
★★½
Edit this entry  
03
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Election

Election

1999
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry