Sort by

❀ Chadwin ❀ has logged 394 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
City Lights

City Lights

1931
×
Edit this entry  
28
No End

No End

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
In the Bedroom

In the Bedroom

2001
×
Edit this entry  
26
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Future

The Future

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
The King's Man

The King's Man

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★
Edit this entry  
12
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
Edit this entry  
29
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Kid with a Bike

The Kid with a Bike

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Edit this entry  
22
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
22
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
21
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★★
Edit this entry  
19
Alone

Alone

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Pieces of April

Pieces of April

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Identity

Identity

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
Edit this entry  
10
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Project X

Project X

2012
×
★★
Edit this entry  
09
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★
Edit this entry  
08
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry