Sort by

Chadwin has logged 34 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★
Edit this entry  
31
Sling Blade

Sling Blade

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Judge

The Judge

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
24
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★
Edit this entry  
24
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
CHiPS

CHiPS

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Free Guy

Free Guy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Cool Cat Saves the Kids

Cool Cat Saves the Kids

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Speed

Speed

1994
×
★★★½
Edit this entry  
16
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Vivo

Vivo

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Pray Away

Pray Away

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
The Past

The Past

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Frontier(s)

Frontier(s)

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★½
Edit this entry