adrian has logged 96 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Maurice

Maurice

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Twilight

Twilight

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Antlers

Antlers

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Satan's Little Helper

Satan's Little Helper

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Titane

Titane

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Candyman

Candyman

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Madame

Madame

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Byzantium

Byzantium

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Cat o' Nine Tails

The Cat o' Nine Tails

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mon oncle Antoine

Mon oncle Antoine

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry