• The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Murder by the Coast

    ★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★½

  • Thunder Force

    ★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Deadly Illusions

    ★½

  • Moxie

    ★★½

  • A Love Story

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Prom

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Shawn Mendes: In Wonder

  • Two Distant Strangers

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★★½

  • Mank

    ★★½

  • Canvas

    ★★★

  • My First Summer

    ★★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Nocturne

    ★½

  • Run

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • The World to Come

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Roads Not Taken

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Cocoon

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Time

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Uncle Frank

    ★★★★

  • Underwater

    ★★

  • Eli

    ★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★★

  • Fractured

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • The Nun's Kaddish

    ★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • Mindset

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Hustle

    ★★★★

  • The Show Must Go On: The Queen + Adam Lambert Story

    ★★★★

  • A Love Song for Latasha

    ★★★★★