Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Poms

Poms

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Call

The Call

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Paranormal Island

Paranormal Island

2014
×
Read the review Edit this entry  
03
Z

Z

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Chick Fight

Chick Fight

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hitcher

The Hitcher

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Breach

Breach

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Mexican

The Mexican

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Curve

Curve

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Passengers

Passengers

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Call

The Call

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Beneath

Beneath

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Reef

The Reef

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Man on a Ledge

Man on a Ledge

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Triangle

Triangle

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dark Tide

Dark Tide

2012
×
Read the review Edit this entry  
28
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Blink

Don't Blink

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Switch

The Switch

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Water

Black Water

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Speed

Speed

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Obsessed

Obsessed

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
7500

7500

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Into the Grizzly Maze

Into the Grizzly Maze

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jexi

Jexi

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mother's Day

Mother's Day

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Big Momma's House

Big Momma's House

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry