• Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • This Is Paris

  • Athlete A

  • Unorthodox

  • 365 Days

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Lição de Voo Nº1

    ★★★★

  • The Lion King

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Our Godfather

  • Avengers: Endgame

  • Someone Great

  • Leaving Neverland

  • The Aftermath

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★★

  • Fyre

  • Surviving R. Kelly

  • Aquaman

    ★★

  • Bird Box

    ★★★

  • A Star Is Born

  • Incredibles 2

    ★★

  • Climax

    ★★★½

  • Deadpool 2

  • Cold War

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • A Quiet Place

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

  • Black Mirror: USS Callister

  • Justice League

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • War for the Planet of the Apes

  • Abducted in Plain Sight

  • The Disaster Artist

  • Saint George

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★

  • Logan

    ★★★★

  • Newness

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • The Polka King

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Icarus

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

  • Black Mirror: San Junipero

  • Black Mirror: Nosedive

  • 20th Century Women

  • 13th

  • Snowden

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★★

  • Amanda Knox

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Suicide Squad

  • Finding Dory

  • Money Monster

  • X-Men: Apocalypse