• Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Tom & Jerry

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

  • A Recipe for Seduction

    ★★½

  • The Prom

    ★½

  • Mank

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Totally Under Control

    ★★★½

  • Soul

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Tales from the Hood 3

    ★½

  • Violation

    ★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Project Power

    ★½

  • She Dies Tomorrow

  • SOPHIE: Livestream Heav3n Suspended

    ★★★★

  • Hamilton

    ★½

  • Greyhound

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Becky

    ★★

  • The Lovebirds

    ★½

  • The Wrong Missy

    ½

  • Capone

    ★★★½

  • The Fall

    ★★★★

  • New York New York

    ★★★

  • Meet Me By The Magnolia Tree

    ★★★

  • Extraction

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • After Truth: Disinformation and the Cost of Fake News

    ★★★

  • Trolls World Tour

    ★½

  • (My) Truth: The Rape of 2 Coreys

    ★★½

  • Bloodshot

    ★★

  • Homeward

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

  • The Father

    ★★★★

  • Disclosure

    ★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • John Henry

    ★★½

  • A Thousand Cuts

    ★★★

  • Spree

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Dolittle

    ★½

  • Cats

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★½

  • Arctic Dogs

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Jexi

    ★½