Chris has logged 365 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
Read the review Edit this entry  
27
The Mountain

The Mountain

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★
Edit this entry  
24
Killer Bean Forever

Killer Bean Forever

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cats

Cats

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
After

After

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shadow

Shadow

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Firebase

Firebase

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Rakka

Rakka

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Domino

Domino

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Arctic

Arctic

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Arctic Dogs

Arctic Dogs

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Benjamin

Benjamin

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Mothlight

Mothlight

1963
×
★★★½
Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Love Guru

The Love Guru

2008
×
Read the review Edit this entry  
26
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Irishman

The Irishman

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
The Fall

The Fall

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Saturation

Saturation

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dark Army

Dark Army

×
Read the review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Forrest

Forrest

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
14
American Honey

American Honey

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
Nomad: In the Footsteps of Bruce Chatwin

Nomad: In the Footsteps of Bruce Chatwin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Stress - Portrait Of A Killer

Stress - Portrait Of A Killer

2008
×
★★★
Edit this entry  
11
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★½
Edit this entry  
09
Knives and Skin

Knives and Skin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry