• Super Mario Bros.

  • Thor: Love and Thunder

  • The Essex Serpent

    ★★★★

  • The Takedown

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Crush

    ★★★★

  • Metal Lords

    ★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Ambulance

  • X

    ★★★★

  • Blink

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • Windfall

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Dropout

    ★★★½

  • No Exit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Outfit

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Master

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • The House

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★½

  • Angèle

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Louise

  • Tear Along the Dotted Line

    ★★★★★

  • Ciao Alberto

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Robin Robin

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Attack of the Hollywood Clichés!

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Help

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Attica

    ★★★★

  • Lost Illusions

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Lead Me Home

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • Cinderella

    ½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Cyrano

    ★★½

  • The Hand of God

    ★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½