Sort by

flo has logged 565 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year

New Year

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Red Riding: The Year of Our Lord 1974

Red Riding: The Year of Our Lord 1974

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Attack of the Hollywood Clichés!

Attack of the Hollywood Clichés!

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
The Other Boleyn Girl

The Other Boleyn Girl

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I'm Here

I'm Here

2010
×
Read the review Edit this entry  
26
Air

Air

2010
×
Edit this entry  
26
Mumbo Jumbo

Mumbo Jumbo

2005
×
Read the review Edit this entry  
26
The Imaginarium of Doctor Parnassus

The Imaginarium of Doctor Parnassus

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
National Theatre Live: Angels In America — Part Two: Perestroika

National Theatre Live: Angels In America — Part Two: Perestroika

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Theatre Live: Angels In America — Part One: Millennium Approaches

National Theatre Live: Angels In America — Part One: Millennium Approaches

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Daredevil

Daredevil

2003
×
Read the review Edit this entry  
23
Venom 3

Venom 3

×
Read the review Edit this entry  
22
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Manhattan Murder Mystery

Manhattan Murder Mystery

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Moon

Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lucy

Lucy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tear Along the Dotted Line

Tear Along the Dotted Line

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Second Twin

The Second Twin

1966
×
Edit this entry  
09
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
Read the review Edit this entry  
02
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Angèle

Angèle

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
There's Something in the Water

There's Something in the Water

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Monster

Monster

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Orlando

Orlando

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry