Sort by

flo has logged 43 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Le retour des vagues

Le retour des vagues

2020
×
Edit this entry  
17
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
Read the review Edit this entry  
14
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Piano Tuner

The Piano Tuner

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bernie

Bernie

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Piano Tuner

The Piano Tuner

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
War of the Buttons

War of the Buttons

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rango

Rango

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Making Waves: The Art of Cinematic Sound

Making Waves: The Art of Cinematic Sound

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Brick

Brick

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry