Sort by
  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★

  • Deadpool

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Her

    ★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★½

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • Drive

    ★★★

  • Black Swan

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Shutter Island

    ★★★½

  • Up

    ★★★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★★

  • WALL·E

    ★★★★★

  • Iron Man

    ★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★½

  • Ratatouille

    ★★★★½

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★

  • The Incredibles

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★