RSS feed for Flor

Flor has logged 54 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★
Edit this entry  
10
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★½
Edit this entry  
04
A Grand Night In: The Story of Aardman

A Grand Night In: The Story of Aardman

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
Wallace & Gromit's Cracking Contraptions

Wallace & Gromit's Cracking Contraptions

2002
×
★★★
Edit this entry  
04
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★
Edit this entry  
03
Mansfield Park

Mansfield Park

2007
×
★½
Edit this entry  
03
Away We Go

Away We Go

2009
×
★★½
Edit this entry  
03
High Life

High Life

2018
×
★★
Edit this entry  
02
Cedar Rapids

Cedar Rapids

2011
×
Edit this entry  
02
Tag

Tag

2018
×
★★
Edit this entry  
01
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★½
Edit this entry  
15
Doctor Who: The Day of the Doctor

Doctor Who: The Day of the Doctor

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Doctor Who: The Runaway Bride

Doctor Who: The Runaway Bride

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
02
RSC Live: Hamlet

RSC Live: Hamlet

2009
×
★★★
Edit this entry  
26
Doctor Who: The Christmas Invasion

Doctor Who: The Christmas Invasion

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★★
Edit this entry  
26
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★½
Edit this entry  
26
A Very English Scandal

A Very English Scandal

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Edit this entry  
10
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
09
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
Ibiza

Ibiza

2018
×
★★
Edit this entry  
04
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★
Edit this entry  
23
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★
Edit this entry  
08
Wayne's World 2

Wayne's World 2

1993
×
★★★
Edit this entry  
07
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★
Edit this entry  
06
Queen Live at Wembley Stadium

Queen Live at Wembley Stadium

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★
Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★★
Edit this entry  
21
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
Edit this entry  
18
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★½
Edit this entry  
03
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★½
Edit this entry  
03
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Freddie Mercury: The Great Pretender

Freddie Mercury: The Great Pretender

2012
×
★★★
Edit this entry  
20
Inside the Rhapsody

Inside the Rhapsody

×
★★★
Edit this entry  
15
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
First Kiss

First Kiss

2012
×
★★★
Edit this entry