• The Thing About Harry

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • A Guide to Second Date Sex

    ★★½

  • Unbelievable

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • The Perfect Date

  • Shazam!

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★½

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Nappily Ever After

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Outlaw King

  • The Favourite

  • Little Italy

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★★

  • Set It Up

    ★★★½

  • Incredibles 2

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • Ibiza

    ★★½

  • Fahrenheit 451

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Alex Strangelove

    ★★★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

  • Todo lo que sería Lucas Lauriente

    ★★★★

  • Blockers

    ★★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • When We First Met

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • A Christmas Prince

    ★★

  • Justice League

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • Professor Marston and the Wonder Women

  • It

    ★★★★½

  • The Shape of Water

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Naked

    ★★½

  • Fear & Shame

    ★★★

  • Descendants 2

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Girls Trip

    ★★★★

  • Despicable Me 3

    ★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★★★

  • The Mummy

    ★½