flo! has logged 115 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Columbus

Columbus

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Voyeur

Voyeur

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
To Die For

To Die For

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Peter Pan

Peter Pan

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
You're Sleeping Nicole

You're Sleeping Nicole

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
It Wasn't Love

It Wasn't Love

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Diary of a Pregnant Woman

Diary of a Pregnant Woman

1958
×
★★½
Edit this entry  
01
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Drive

Drive

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Detroit Rock City

Detroit Rock City

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry