flo! has logged 29 entries for films during November 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Drive

Drive

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Detroit Rock City

Detroit Rock City

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Monster

Monster

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
G.B.F.

G.B.F.

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Hookers on Davie

Hookers on Davie

1984
×
Edit this entry  
07
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Heathers

Heathers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry