Sort by

Flo has logged 259 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Coldplay: Live 2012

Coldplay: Live 2012

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Help!

Help!

1965
×
★★★½
Edit this entry  
28
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lucky Luke

Lucky Luke

1991
×
★★★★
Edit this entry  
28
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
U2: eXPERIENCE - Live in Berlin

U2: eXPERIENCE - Live in Berlin

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Orphan

Orphan

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry