• Happiest Season

    ★★★★

  • Carmel: Who Killed Maria Marta?

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • History of the Occult

    ★★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • Ammonite

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Red Screening

    ★★★★

  • Work It

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hollywood

  • The Half of It

    ★★

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • The Decline

  • De mon âme à ton âme

  • A Common Crime

    ★★★★

  • One in a Thousand

    ★★★★★

  • Isi & Ossi

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Mother-Child

    ★★★★★

  • Eli

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Fractured

    ★★

  • AI

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Otherhood

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Always Be My Maybe

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★★½

  • The Silence

    ½

  • Despite Everything

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • On the Table

  • Isn't It Romantic

    ★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Second Act

    ★★½

  • Mirage

    ★★★

  • Bird Box

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • The Trouble with You

    ★★★½

  • The Perfection

  • Green Book

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★

  • The Nun

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Operation Finale

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½