• Host

    ★★★★

  • The Rental

    ★★

  • The Hunt

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Fantasy Island

  • Horse Girl

    ★★★

  • Shirley

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Turning

    ★★

  • The Grudge

    ★½

  • Cats

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Eli

    ★★

  • The Addams Family

    ★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Harriet

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Haunt

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Mercy Black

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • I See You

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • Dumbo

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Glass

    ★★★

  • Escape Room

    ★★★

  • Bumblebee

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Venom

    ★★★

  • Apostle

    ★★★

  • The Perfection

    ★★½

  • Green Book

    ★★★

  • Halloween

    ★★★

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Our House

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★