bee has logged 36 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★½
Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Roommate

The Roommate

2011
×
Edit this entry  
22
Host

Host

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
The Rental

The Rental

2020
×
★★
Edit this entry  
03
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
★★
Edit this entry  
21
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★½
Edit this entry  
19
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
19
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mercy Black

Mercy Black

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
½
Edit this entry  
06
Our House

Our House

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★
Edit this entry