• The Northman

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Moonfall

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Don't Look Up

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • The Shrink Next Door

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Squid Game

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Dune

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Zeros and Ones

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Mortal Kombat

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • We're All Going to the World's Fair

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Monster Hunter

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ½

  • Mank

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

  • Another Round

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★★

  • Hamilton

  • Coming Out

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Capone

    ★★

  • Sincerely Louis C.K.

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Shiva Baby

  • The Hunt

  • Hillary

    ½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Assassin 33 A.D.

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Spree

    ★★

  • Boys State

    ★★

  • The New Pope

    ★★★★★