Sort by

eduarda has logged 141 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Big Driver

Big Driver

2014
×
Edit this entry  
20
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
How It Ends

How It Ends

2018
×
Edit this entry  
10
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
Read the review Edit this entry  
01
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
Edit this entry  
26
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
Edit this entry  
25
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Like Father

Like Father

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Chocante

Chocante

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Home Again

Home Again

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Augustine: The Decline of the Roman Empire

Augustine: The Decline of the Roman Empire

2010
×
Read the review Edit this entry  
30
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★½
Edit this entry  
22
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Story of Me

The Story of Me

2009
×
★★★★
Edit this entry  
02
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Others

The Others

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
Read the review Edit this entry  
21
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Space Between Us

The Space Between Us

2017
×
Edit this entry  
11
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
Edit this entry  
10
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Heat

The Heat

2013
×
Edit this entry  
08
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Edit this entry  
06
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★★
Edit this entry