Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
May December

May December

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Drive Me Crazy

Drive Me Crazy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love at First Sight

Love at First Sight

2023
×
★★½
Edit this entry  
05
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Blackening

The Blackening

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Puppy Love

Puppy Love

2023
×
★★½
Edit this entry  
22
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Candy Jar

Candy Jar

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Honor Society

Honor Society

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Zoey 102

Zoey 102

2023
×
★★
Edit this entry  
11
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nate Bargatze: The Greatest Average American

Nate Bargatze: The Greatest Average American

2021
×
Edit this entry  
03
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rory Scovel Tries Stand-Up for the First Time

Rory Scovel Tries Stand-Up for the First Time

2017
×
Read prior review Edit this entry  
02
John Early: Now More Than Ever

John Early: Now More Than Ever

2023
×
Edit this entry  
01
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
Black Mirror: Demon 79

Black Mirror: Demon 79

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Mirror: Mazey Day

Black Mirror: Mazey Day

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Mirror: Beyond the Sea

Black Mirror: Beyond the Sea

2023
×
★★★½
Edit this entry  
18
Black Mirror: Loch Henry

Black Mirror: Loch Henry

2023
×
★★★
Edit this entry