Sort by

cassie has logged 17 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Edit this entry  
11
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Last Song

The Last Song

2010
×
★★★
Edit this entry  
06
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★★½
Edit this entry  
05
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Edit this entry  
03
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
01
Don't Be Afraid of the Dark

Don't Be Afraid of the Dark

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry