Sort by

cassie has logged 21 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Blended

Blended

2014
×
★★
Edit this entry  
27
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★½
Edit this entry  
22
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Somebody I Used to Know

Somebody I Used to Know

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Edit this entry  
06
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Edit this entry  
31
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Shotgun Wedding

Shotgun Wedding

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Teen Wolf: The Movie

Teen Wolf: The Movie

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Made of Honor

Made of Honor

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Honk for Jesus. Save Your Soul.

Honk for Jesus. Save Your Soul.

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry