Sort by
  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★½

  • X

    ★★★★½

  • Studio 666

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★½

  • Those Who Walk Away

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★½

  • Black Friday

    ★★★

  • Slumber Party Massacre

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★½

  • Brain Freeze

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★★½

  • Boss Level

    ★★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★½

  • Censor

    ★★★★

  • All My Friends Are Dead

    ★★★★

  • Slayed

    ★½

  • Hawk and Rev: Vampire Slayers

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★½

  • Fatman

    ★★★★½

  • In Search of Darkness: Part II

    ★★★★★

  • Bloodthirsty

    ★★★½

  • Cyst

    ★★★

  • The Last Matinee

    ★★★★

  • Spare Parts

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • Frank & Zed

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Teacher Shortage

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Scare Package

    ★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★★½

  • The Twentieth Century

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Blood Quantum

    ★★★★

  • Aquaslash

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Banana Splits Movie

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Satanic Panic

    ★★★★

  • Ma

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★½

  • In Search of Darkness

    ★★★★½

  • Critters Attack!

    ★★★½

  • The Furies

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Commando Ninja

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Between Worlds

    ★★½

  • You Might Be the Killer

    ★★★★

  • Freaks

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★½

  • The Predator

    ★★★★

  • Santa Jaws

    ★★★★