Sort by

lauren has logged 140 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Planet Earth II

Planet Earth II

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lion

Lion

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Concussion

Concussion

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Focus

Focus

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Snowden

Snowden

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Okja

Okja

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Allied

Allied

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nineteen Eighty-Four

Nineteen Eighty-Four

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Get Hard

Get Hard

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Outbreak

Outbreak

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
War Machine

War Machine

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Kedi

Kedi

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Charlotte's Web

Charlotte's Web

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Handsome: A Netflix Mystery Movie

Handsome: A Netflix Mystery Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry