Sort by

lauren has logged 28 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Legend

Legend

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Accepted

Accepted

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
Read the review Edit this entry  
24
Black Sheep

Black Sheep

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
A Night at the Garden

A Night at the Garden

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Fauve

Fauve

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
One Small Step

One Small Step

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fyre

Fyre

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Passengers

Passengers

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Slice

Slice

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry