Sort by

lauren has logged 22 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
District 9

District 9

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Whitney Cummings: Can I Touch It?

Whitney Cummings: Can I Touch It?

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Croods

The Croods

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry