Sort by

lauren has logged 27 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wedding Ringer

The Wedding Ringer

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
6 Underground

6 Underground

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Young Victoria

The Young Victoria

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Limitless

Limitless

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cool Runnings

Cool Runnings

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry