Sort by
  • Beau Is Afraid

  • Mafia Mamma

  • Evil Dead Rise

  • John Wick: Chapter 4

  • Scream VI

  • Daisy Jones & the Six

  • Inside

  • Creed III

  • Sharper

  • Knock at the Cabin

  • Flora and Son

    ★★★★½

  • You Hurt My Feelings

  • Past Lives

    ★★★★★

  • The Starling Girl

  • Cat Person

  • Magazine Dreams

  • M3GAN

  • Avatar: The Way of Water

  • The 1975 'At Their Very Best' Live from Madison Square Garden

  • The Volcano: Rescue from Whakaari

  • The Watcher

  • The Munsters

  • Smile

  • Goodnight Mommy

  • Walk Up

    ★★★★½

  • Do Revenge

  • Sanctuary

    ★★★½

  • My Policeman

    ★★★

  • The Fabelmans

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Biosphere

    ★★★★½

  • The inspection

    ★★★½

  • Bros

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

  • The Whale

  • Pearl

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

  • The Invitation

  • Not Okay

  • Orphan: First Kill

  • Skinamarink

  • Thirteen Lives

  • Nope

  • Where the Crawdads Sing

  • Don't Make Me Go

    ★★★★

  • Liquor Store Dreams

  • Rounding

  • Fire Island

  • Showing Up

  • Close

    ★★★★½

  • Elvis

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • One Fine Morning

  • Corsage

    ★★★★½

  • Men

  • Armageddon Time

    ★★★

  • The Garden by the Sea

  • Top Gun: Maverick

  • As my gaze fell upon the stormy seas, I wept ...and soon the skies followed

  • A Short Story

  • The Northman

  • Lights, Like Angels, Flying