Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
May December

May December

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★½
Edit this entry  
16
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Legend of Billie Jean

The Legend of Billie Jean

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★½
Edit this entry  
07
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Munsters

The Munsters

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★
Edit this entry  
29
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
#Horror

#Horror

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Violation

Violation

2020
×
★★
Edit this entry  
17
Cure

Cure

1997
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★½
Edit this entry  
13
After Everything

After Everything

2023
×
Read the review Edit this entry  
13
Fall

Fall

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Beautiful Disaster

Beautiful Disaster

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★½
Edit this entry  
03
Yours, Mine & Ours

Yours, Mine & Ours

2005
×
★★★½
Edit this entry  
02
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Good Kids

Good Kids

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shame

Shame

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
We Were Meant To

We Were Meant To

2022
×
Edit this entry  
21
Swing to the Moon

Swing to the Moon

2022
×
Edit this entry  
21
Range Rider

Range Rider

2023
×
Edit this entry  
19
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Flora and Son

Flora and Son

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry