Sort by

flynn has logged 33 entries for films during October 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
Read the review Edit this entry  
31
The Munsters

The Munsters

2022
×
Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
Edit this entry  
29
It Follows

It Follows

2014
×
Edit this entry  
29
Senritsu Kaiki File Kowasugi! File 02: Shivering Ghost

Senritsu Kaiki File Kowasugi! File 02: Shivering Ghost

2012
×
Edit this entry  
29
Senritsu Kaiki File Kowasugi! File 01 - Operation Capture the Slit-Mouthed Woman

Senritsu Kaiki File Kowasugi! File 01 - Operation Capture the Slit-Mouthed Woman

2012
×
Edit this entry  
28
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
Read the review Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
Read the review Edit this entry  
26
Barbarian

Barbarian

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
Edit this entry  
25
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
Edit this entry  
24
Child's Play

Child's Play

1988
×
Edit this entry  
23
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Watcher

The Watcher

2022
×
Edit this entry  
21
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
Edit this entry  
17
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
Read the review Edit this entry  
16
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Inspection

The Inspection

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Animals

American Animals

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
Read the review Edit this entry  
07
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
Edit this entry  
05
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
Edit this entry  
04
Smile

Smile

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Corsage

Corsage

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
02
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
Read the review Edit this entry  
01
Bros

Bros

2022
×
Read the review Edit this entry