Sort by

Kristina has logged 42 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
For the First Time

For the First Time

2008
×
Edit this entry  
26
Love per Square Foot

Love per Square Foot

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
I Do

I Do

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
25
My Big Love

My Big Love

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Annihilation

Annihilation

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Annihilation

Annihilation

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Moment In Time

A Moment In Time

2013
×
Read the review Edit this entry  
23
Don't Give Up On Us

Don't Give Up On Us

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
All My Life

All My Life

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love So Divine

Love So Divine

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Ano Bang Meron Ka?

Ano Bang Meron Ka?

2001
×
Edit this entry  
20
Smell but I love you

Smell but I love you

2015
×
★★½
Edit this entry  
20
100 Days

100 Days

2013
×
½
Edit this entry  
19
Finding Mr. Right

Finding Mr. Right

2013
×
★★½
Edit this entry  
19
Socha Na Tha

Socha Na Tha

2005
×
Read the review Edit this entry  
18
Thoda Pyaar Thoda Magic

Thoda Pyaar Thoda Magic

2008
×
★★½
Edit this entry  
17
Awe!

Awe!

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
My Egg Boy

My Egg Boy

2016
×
★½
Edit this entry  
17
Aiyaary

Aiyaary

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Early Man

Early Man

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Tholi Prema

Tholi Prema

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ok Jaanu

Ok Jaanu

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Vince & Kath & James

Vince & Kath & James

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Love You to the Stars and Back

Love You to the Stars and Back

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Status: It's Complicated!

Status: It's Complicated!

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Midnight Sun

Midnight Sun

2006
×
★★★½
Edit this entry  
11
Aadhi

Aadhi

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Foolish Love

Foolish Love

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Inttelligent

Inttelligent

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
One True Love

One True Love

2008
×
½
Edit this entry  
10
My Bestfriend's Girlfriend

My Bestfriend's Girlfriend

2008
×
★★½
Edit this entry  
08
I Think I'm In Love

I Think I'm In Love

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
When I Met U

When I Met U

2009
×
Edit this entry  
07
Cook Up a Storm

Cook Up a Storm

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
My Lady Boss

My Lady Boss

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
Till the End of the World

Till the End of the World

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Chalo

Chalo

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Ang Dalawang Mrs. Reyes

Ang Dalawang Mrs. Reyes

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Neko Ninja

Neko Ninja

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Let's Go, Jets!

Let's Go, Jets!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry