Sort by

Foggy has logged 16 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bad Timing

Bad Timing

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
An Evening with Beverly Luff Linn

An Evening with Beverly Luff Linn

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Peterloo

Peterloo

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★½
Read the review Edit this entry