Sort by

Foggy has logged 500 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jesus Shows You the Way to the Highway

Jesus Shows You the Way to the Highway

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The City of Lost Children

The City of Lost Children

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Education

Education

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zu: Warriors from the Magic Mountain

Zu: Warriors from the Magic Mountain

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Versus

Versus

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Recipe for Seduction

A Recipe for Seduction

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Johnny Guitar

Johnny Guitar

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Man of Aran

Man of Aran

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Witness

Witness

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
One Man and His Shoes

One Man and His Shoes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Monsoon

Monsoon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lynn + Lucy

Lynn + Lucy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Perfect 10

Perfect 10

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Make Up

Make Up

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Trial

The Trial

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Chimes at Midnight

Chimes at Midnight

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Magnificent Ambersons

The Magnificent Ambersons

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry